A-tým: AFK Tuchlovice – TJ Sokol Nespeky 2:1 (0:0)

První říjnovou sobotu cestovalo áčko do Tuchlovic, kde sehrálo své deváté mistrovské utkání této sezóny. V prvním poločase jsem marně hledal na videu jakoukoli akci, kde bychom nějakým způsobem nebezpečně ohrozili branku soupeře. Prostě nenašel. Ale ani domácí Tuchlovice si nevytvořily kdovíkolik šancí. Snad jen ve 21.min, když jsme my zahrávali standardní situaci, ale zahráli jsme ji tak špatně, že jsme málem z rychlého protiútoku inkasovali. Naštěstí domácí hráč netrefil branku. Soupeř měl ještě jednu příležitost a to ve 35.min., ale Drážek přízemní střelu vyrazil.

Druhý poločas byl již z hlediska gólových šancí o něco málo zajímavější. Dvě příležitosti měl Fimba, který ale ani v jednom případě branku hodně netrefil. Velkou šanci ke skórování měl i Michal Kučaba, který v 55.min místo střely volil přihrávku, ale ani z této možnosti nic nebylo. Naproti tomu soupeř předvedl dvě velmi podobné akce a obě skončily gólem. Nejprve domácí hráč nakopl v 63.min dlouhý míč za naši obranu, tam si zaběhl tuchlovický Jaroš a celkem pohodlně prostřeli Drážka – 1:0. O deset minut později se celá akce opakovala, jen s tím rozdílem, že se nejednalo o dlouhý míč, ale o průnikovou přihrávku mezi naše obránce, a Jaroš přidal v podstatě úplně stejný druhý gól – 2:0. V 85.min mohlo být hotovo. Po naší hrubé chybě se do velké šance dostal Václav Kraus, ale naštěstí pálil vysoko nad. Pak jsme sice snížili na rozdíl jedné branky, Hamajda vyhrál v 87.min hlavičkový souboj pro Jindru Dobřanského, který střelou na zadní tyč snížil na 2:1. Ale hned o minutu později jsme po další velké chybě v naší rozehrávce darovali soupeři „tutovku“, který mohl pečetit své vítězství. Ovšem situaci tři na jednoho trestuhodně nezvládl, neboť se sám vystavil do ofsajdu. Nespeky se tak vrátily z Tuchlovic bez bodového zisku a v tabulce nám patří 7. příčka.