A-tým: SK Doksy – TJ Nespeky 1:2 (0:1)

Po prohře v Čáslavi a domácím vítězství se Sokolem Libiš odjíždělo naše áčko k svému třetímu utkání krajského přeboru do Doks.  Utkání bylo velmi vyrovnané, ale výsledkově vyznělo lépe pro nás. V prvním poločase se trefil Martin Turek a od 34.min jsme vedli 0:1. V 81.min domácí vyrovnali, ale hned o minutu později vrátil vedení našemu týmu Filip Bílek a upravil na konečných 1:2.

První náznak šance měli domácí už v 10.min, ale k zakončení se nedostali, naopak hned z protiútoku jsme šli do přečíslení dva na jednoho, ale ani my jsme branku soupeře neohrozili. Utkání bylo sice vyrovnané, ale v prvním poločase náš brankář moc práce neměl. Domácí na něj v podstatě nevystřelili. Naopak my jsme pár zakončení měli, ale střela Síkory ze 17.min byla stražena na roh, neproměnili jsme ani šanci z 28.min, ve 33.min mířila střela z kopačky Petra Srba vedle a stejně si počínal i Petr Čaloun, který ve 38.min též branku netrefil. Jediný gólový moment tak byl k vidění ve 34.min, kdy překvapivě vystřelil z hranice vápna Martin Turek, brankář měl zřejmě zakrytý výhled, a relativně lehká střela zapadla přesně k tyči – 0:1.

Druhý poločas byl už vyrovnaný nejen herně, ale i z pohledu gólových šancí. Nejprve v 54.min nebezpečně střílel domácí hráč Matyáš Bartoš, ale střela prosvištěla jen těsně vedle. V 60., a v 65.min měl dvě šance Martin Turek, ale v prvním případě trefil hlavou pouze spojnici dokské branky, ve druhém případě stihli domácí obránci jeho střelu zablokovat. V 81.min po rohovém kopu domácí snížili. Prosadil se střelou z blízka střídající Jan Doležal. Ovšem nerozhodný výsledek 1:1 měl opravdu jepičí život. Krátce po rozehrání si za držení za dres vysloužil ŽK domácí hráč Jakub Pešička, a z následné standardky jsme vstřelili vítězný gól. Centr Míry Grobára hlavou tečoval Filip Bílek, který tak uzavřel na konečných 1:2.

V samotném závěru si domácí vytvořili tlak, rozhodčí nastavil 6 minut a vyrovnávací gól „visel na vlásku“. V 92.min nás skvělým zákrokem podržel gólman Pavel Šimáček, který chytil nebezpečnou střelu Doležala. Nespeky tak zvládly třetí utkání a do tabulky si připsaly další tři body.

Utkání hodnotil i asistent trenéra Petr Novotný: Věděli jsme před utkáním, co nás v Doksech čeká. Vše se potvrdilo v samotném utkání, kdy na menším hřišti to nebylo moc o fotbale, ale o tom, zvládnout osobní souboje a vyrovnat se domácím v tvrdosti. Naši hráči zaslouží pochvalu za to, jak k utkání přistoupili, a kromě bojovnosti přidali i fotbalovost. Jediné, co lze vytknout, že jsme z několika šancí nepřidali další branku. To nás mohlo nakonec i mrzet, když hráč domácích deset minut před koncem vyrovnal. Naštěstí jsme během chvilky získali vedení zpět a utkání na horké půdě jsem dotáhli k vítězství a důležitým třem bodům. Během šesti dnů jsme odehráli tři mistrovská utkání. Kromě prvního utkání, které nám herně a výsledkově nevyšlo, tak naopak domácí zápas s Libiší byl z naší strany velice dobrý. Po bojovném výkonu v Doksech máme na úvod soutěže důležitých šest bodů. V dalším utkání na domácím hřišti se Sedlčany, budeme chtít na výkony z posledních dvou kol navázat.“

Hodnocení utkání viz Benešovský Deník:

Bláznivých 60 sekund Nespek. V Doksech málem remizovaly. Žolík Bílek rozhodl

Na první body dál čekají v 5. lize-krajském přeboru fotbalisté Doks. Nedočkali se ani v prvním domácím střetnutí, které navíc prohráli obzvlášť hořkým způsobem. Když v závěru totiž konečně vyrovnali, vzápětí si dali téměř vlastní gól. Radovaly se tak Nespeky – 1:2.

Hosté vedli už v první půli zásluhou zkušeného ex-sparťana Turka, zatímco domácí nabízeli sice slušný fotbal, ale bez velkých šancí, do kterých se na rozdíl od úvodních dvou zápasů nedostávali. V závěru poločasu přišly Doksy o Oldřicha Čermáka. Posilu z Kladna, kterou klub udělal v pátek odpoledne stejně jako braškovského Veselého, zválcoval ex-hřebečský Grobár a Čermák už po obrátce hrát nemohl.

Mladý tým domácích dřel a vyrovnání se dočkal v 84. minutě, kdy sice Doležalovi nevyšel pokus o nůžky, ale rychle vstal a byl první i u odraženého míče – 1:1.

Jenže domácí se ještě ani nestihli doradovat a už zase smutnili. Po centru hostů hlavičkoval Čapek, hostující hráč ho šikovně postrčil a míč zapadl ke vzdálenější tyči dokeské brány. „Hned z protiútoku jsme je přitlačili a po střele a teči Bílka jsme zvítězili. Když bude pokračovat v těchto výkonech jako střídající hráč, tak má velkou šanci se dostat do základu,“ pochvaloval si druhý asistent trenéra a předseda klubu Nespek Petr Králíček.

„Bohužel, hráli jsme sice slušně, ale jen po vápno, do šancí jsme tentokrát nemohli dostat, spíš do pološancí a ty jsme nevyužili. Že hrajeme slušný fotbal, za to body nejsou. Tenhle zápas byl remízový, na tom jsme se shodli i s hosty, ale nemáme nic a stejně jako loni jsme soutěž začali špatně. Nicméně tým přebudováváme, je teď hodně mladý a věřím, že půjde výkonnostně nahoru,“ řekl trenér Martin Škvára, jehož tým čeká další veletěžký výjezd do Tochovic.

„Krásné tři body. Jsme za ně vděční. Asi bychom proti těmto týmům měli vyhrávat, i když na menším hřišti se hrál těžký zápas. Hráči jsou hodně pokopaní. Jsme spokojení. Vítězství jsme potřebovali, abychom věděli, že můžeme vyhrávat i venku. Hru jsme měli trošku pod kontrolou, byly tam pasáže, kdy Doksy měly navrch, jinak jsme měli víc ze hry,“ kontroval Králíček. Jeho tým vyzve v domácím souboji poslední Sedlčany.

Branky: 84. Doležal – 35. Turek, 84. Bílek.
Rozhodčí: Petýrek.
Diváků: 120.

Doksy: Kieryk – Havelka, Černý (86. Fišer), Zimerman, Pešička – Matějka, Čampulka, Bartoš, Samek (52. Čapek) – Čermák (46. Doležal), Steinbach (77. Dojczán).

Nespeky: Šimáček – Vrkoslav, Hronek, Máca (55. Le Tuan), Síkora (71. , Turek (88. Vojkůvka), Čaloun (55. Bílek), Pešta, Srb, Peroutka, Grobár.

Hodnocení utkání viz Kladenský Deník:

Hořké kapky pro omlazené Doksy, po vyrovnání je zmrazil bleskový vlastenec

Mladý tým domácích dřel a vyrovnání se dočkal v 84. minutě, kdy sice Doležalovi nevyšel pokus o nůžky, ale rychle vstal a byl první i u odraženého míče – 1:1. Jenže domácí se ještě ani nestihli doradovat a už zase smutnili. Po centru hostů hlavičkoval Čapek, hostující hráč ho šikovně postrčil a míč zapadl ke vzdálenější tyči dokeské brány.